Bemutatkozás

„Minden gyermekben megvan a cselekvési vágy és a világmindenség megismerésének igénye, csak annak kibontakoztatását kell elősegíteni.”
 
 
Maria Montessori
A papírsárkány reptetése elsőre talán nem tűnik bonyolult feladatnak. Mégis ha igazán jól akarunk bánni vele, komoly odafigyelést igényel. Nem ereszthetjük túl lazára a madzagot, de nem is rángathatjuk, feszíthetjük össze-vissza.
A madzag hossza, és a sárkány formája is meghatározza a lehetőségeit. Vannak hosszabb, rövidebb madzaggal bírók, vannak színesebb, egyszínű, cicomás és egyszerűbb mintájúak is. A sokszínűség miatt felesleges egymáshoz hasonlítgatni őket. Mindegyik a maga nemében különleges és szép. De akármilyen is a külseje, ha nem megfelelően bánunk vele, a legcsodálatosabb papírsárkány is leeshet a földre az első szellőnél. Ha túl lazán fogjuk, a viharos szél kitépheti a kezünkből. Azonban ha megtaláljuk vele a hangot, több méter magasan repülhet az égen, a papírsárkány ilyenkor a legszebb!
A gyermek is akkor ragyog a leginkább, ha a földről, a háttérből mindig segítjük, támogatjuk, a megfelelő irányba tereljük, és engedjük, hogy olyan magasra szálljon, amennyire csak tud. Nem véletlenül választottam Maria Montessori gondolatát a szakmai program bevezetőjéül is. Az általa képviselt szellemiség teljes mértékben átjárja a gyermekekkel, szülőkkel és a neveléssel való kapcsolatomat. Ebben az ideológiában kívánom megszervezni és felépíteni a Papírsárkány Családi Bölcsőde közösségét.
 
Babos Orsolya               
Papírsárkány Családi Bölcsőde 
bölcsődevezető, kuratóriumi elnök
Papírsárkány Alapítvány
Telefon: +36-70-371-9332
E-mail: info@papirsarkany-csb.hu
Adószám: 19310888-1-18
Székhely: 9700 Szombathely, Hosszú utca 34.
2024.